Tost me pançetë dhe krem djathi

Përbërësit:
2 feta pançetë
3 Kokrra vezë
kripë (himalaje me mulli nga Neranxi)
180 ml qumësht soje (Valsoia nga Neranxi)
3 feta bukë (tost nga Neranxi)
vaj ulliri
60 gr krem djathi (Hellmann’s nga Neranxi)
4 kokrra domate qershi
sallatë jeshile
sheqer
piper

Përgatitja:
1 Në një tigan vendosni për të skuqur pançetën. Ndërkohë në një enë rrihni vezët, shtoni pak sheqer dhe piper.
2 Shtoni pak kripë himalaje me mulli dhe qumështin Valsoia. Trazojini mirë.
3 Merrni bukën tost dhe e lyeni me masën që sapo përgatitëm. Kalojini në tigan për ti skuqur.
4 Pas skuqjes i lyeni me krem djathi. Sipër i vendosni pançetën, pomoderinit dhe një fetë sallatë jeshile. Sipër i vendosni fetën tjetër të tostit. Veproni kështu dy herë.
5 Në fund e ndani përgjysmë me ndihmën e një thike dhe shijoni tostin!/shije.al