Smoothie me banane dhe rrush

Përbërësit:
1/3 e gotës tërshërë
1 banane
kokrra rrushi
5 bajame të coptuara
1/2 e gotës jogurt
1 mollë
1 dardhë

Përgaditja:

Pastrohen priten dhe bluhen në blender të gjithë frytat.
Më pastaj shtojmë jogurtin dhe tërshërën ën blender dhe i bluajmë sërish. Smoothie servohet e zbukuruar me rriska dardhe mbi. Ju bëftë mirë!/dickapozihet.com/