Sallatë me mish pule dhe perime

Përbërësit:

400 gr mish pule
150 gr lëvozhga soje
5 fletë lakre
1 lugë vaj ulliri
3 lugë salcë soja
1 tufë presh (purrinj)
1 lugë mjaltë

Udhëzimet:

1 Mishin e pulës priteni në kube dhe fërgojeni në vaj të nxehtë.

2 Preshin lajeni dhe priteni në rrathë të hollë, ndërkaq lakrën lajeni dhe priteni në pjesë të vogla.

3 Në një tepsi të madhe për sallatë përzieni lakrën, preshin, lëvozhgat e sojës dhe mishin e pulës.

4 Në fund përzieni mirë./meshije.com