Liam Hemsworth thyen heshtjen, flet për herë të parë pas ndarjes nga Miley Cyrus

Liam Hemsworth ka folur për herë të parë pas ndarjes nga Miley Cyrus .

Aktori i Hunger Games , u deklaruar për ndarjen pas më pak se një vit të martesës përmes një postim në Instagram, në të cilën ai i dëshironte Cyrus, “asgjë, përpos shëndet dhe lumturi.”

“Përshëndetje të gjithë”, shkroi Hemsworth krahas një fotografie të një muzg të plazhit. “Vetëm një shënim i shpejtë për të thënë se Miley dhe unë kohët e fundit jemi ndarë dhe i uroj asaj asgjë tjetër përveç shëndet dhe lumturi dhe të shkojë përpara.”

Ai vazhdoi të shprehet se ndarja e tyre është një “çështje private” dhe se ai nuk “do të bëjë komente për gazetarët ose media.”

“Secili raport në media që më atribuohet mua është i rremë. Paqe dhe Dashuri, “përfundoi ai.

Mesazhi i tij vjen një ditë pasi Cyrus theu heshtjen me një postim rreth ndryshimeve që përballemi në jetë.

Çifti, i cili u takua për herë të parë në vitin 2009 në xhirimet e The Last Song , u fejua për herë të parë në vitin 2012, por e ndërprenë dasmën dhe u prishën një vit më vonë, për tu pajtuar vetëm në vitin 2015.

Lajmet për ndarjen e tyre erdhën ndërsa Cyrus filloj një pushim në Itali me miqtë përfshirë Kaitlynn Carter , e cili kohët e fundit njoftoi ndarjen e saj nga burri Brody Jenner pas një viti martese./Indeksonline/